Hive TR topluluğu Beyaz liste hesapları Power down çekim rotası kontrolü. (Withdraw Route)

in Hive TR3 months ago

Merhaba sevgili Hive Türkiye topluluğu. 😊

Bugünlerde Discord kanalımızda aktiflik baya arttı ve bu hepimizi çok mutlu ediyor. Umarım ilerleyen zamanlarda çok daha fazla yazar ve küratör üyemiz olur. Birbirimizi destekledikçe varız.


Kaynak.

Bildiğiniz gibi Hive Türkiye topluluğu olarak dolandırıcılık, yanlışa kullanma ve intihal gibi kötüye kullanma sorunlarının ortaya çıkmaması açısından @trliste hesabının bir Beyaz listesi var. Bu beyaz liste topluluğumuzdaki hesapların güvenilir ve gerçek kişiler olduğu anlamına geliyor.

Beyaz Listeye @trliste hesabının takip ettiği kişilere bakarak ulaşabilirsiniz. Güncel olarak Beyaz listedeki kişi sayısı ise 49

Bugün @trliste topluluk hesabımızın Beyaz Listesindeki hesapların Power Down çekim rotası kontrolünü Hiveblocks aracı üzerinden yaptım.


Bu şekilde hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Öncelikle Power down çekim rotası nedir? (Withdraw Route.)

Eğer Hive' da power down yapmak isterseniz o zaman power down yapmak istediğiniz miktar 13 haftaya bölünür ve power down başlattığınız gün hesabınızdaki Hive Powerlar Hive olarak size ödenir.
Ama eğer hesabınıza başka bir hesabı bir çekim rotası eklemek isterseniz yaptığınız power down oransal olarak bölünür.

Mesela ben @incublus' u aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi %50 çekim rotası hesabı olarak eklersem o zaman her hafta power down ile ödenen Hiveların yarısı bana yarısı ona gider.

Withdraw routes dediğimiz bu şey bazen kötüye kullanılabilir. Yani kötü niyetli bir bilgisayar korsanı sizin Hive hesabınıza kendi Hive hesaplarını çekim rotası olarak ekleyebilir. Bu da power down yaptığınız zaman orantısal olarak kazandığınız Hiveların bir kısmını kaybedebileceğiniz anlamına geliyor.

Trliste beyaz listedeki power down çekim rotası olan hesaplar:

Power Down çekim rotanızı kaldırmanızı tavsiye ederim. Peki bunu nasıl yapabiliriz?

  • Öncelikle Ecency.com üzerinden cüzdanınıza girip buradaki yönergeleri takip etmelisiniz. Hive Power miktarınızın yazdığı sayı kısmının sol tarafındaki seçeneklere tıklamalısınız.

  • Withdraw Routes" seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda üzerinde x işareti olan çöp kutusu göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra karşınıza Aktif anahtarınızı ya da Hivesigner şifrenizi girebileceğiniz bir ekran gelecek ve şifrenizi girdikten sonra her şey tamamlanacak.

Withdraw routes olarak kayıtlı hesapları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Umarım bundan dolayı kayıp yaşamamışsınızdır.

İyilikle kalın!

Sort:  

@tipu curate 3

Topluluğumuz için yaptığın çalışma için teşekkürler. Bu aslında çok önemli bir durum çünkü power down yapalım derken birden tanımadığımız bir insana bile Hive'larımızı kaptırabiliriz.

çünkü power down yapalım derken birden tanımadığımız bir insana bile Hive'larımızı kaptırabiliriz.

Evet burada gerçekten çok fazla kötü niyetli insan olduğunu unutmamak gerek.

Ben de senin çalışmaların için çok teşekkür ederim @incublus
!LOLZ !LUV

Çok faydalı bir post olmuş. Ellerine sağlık Mehmet. Son dönemlerde hesapları ele geçirme olayları arttı. Böyle şeylere çok önem vermemiz lazım.

Teşekkür ederim.
Evet bundan sonra hesapların güvenliğini arttırma konusunda neler yapabileceğimize baksak güzel olur bence de.
!LUV !PGM

Bilgilendirme için tesekkurler, ben zaten hesap belirli bir seviyeye gelmeden Power Down'a yapmaya karşıyım.

Ben de teşekkür ederim.
Umarım ileride Hp miktarımız çok daha fazla olur 😊

Faydalı bir içerik olmuş teşekkürler emeğine sağlık

Tek tek bütün hesaplara bakmak, bunun için liste hazırlamak, zahmetli bir iş. Hesaplarımızın güvenliği için girdiğiniz bu zahmet, gerçekten çok etkileyici. Elinize sağlık. ☺️❤️