#hivetr 7 Günlük Serüven Gün #1 Bir günüm nasıl geçiyor? (TR-EN)

in Hive TR2 months ago

Herkese 7 günlük serüvenin ilk gününden merhaba. 🤗
Nasılsınız? Ben bugünlerde genel olarak iyiyim ama özellikle 7 günlük bu serüven sayesinde çok daha iyi hissetmeye başladım. Her gün bir şeyler yazma fikri oldukça güzel. Umarım bu 7 günlük serüven hoşunuza gider ve kendinizden bir şeyler paylaşırsınız bizimle.
Bugün genel olarak bir günü nasıl geçirdiğim hakkında burada bir şeyler paylaşacağım ve bazı düşüncelerim hakkında da konuşabilirim. Sabahları genelde çok erken bir saatte uyanmıyorum. Aslında erken saatlerde uyanmadığım için sürekli şikayet ediyorum. Ama yine de bir sonraki gün saat 9 ya da 10 gibi uyanıyorum. Uyandıktan sonra gidip birkaç bardak su içiyorum. Bazen en az 1 litre su içerim. Çünkü su içmeyi gerçekten çok seven bir insanım. Uyandıktan yaklaşık 2 ya da 3 saat sonra kahvaltı yaparım. Geç kahvaltı yapıyorum çünkü günde sadece 2 öğün yemek istiyorum. Sabahları çoğu zaman çiğ sebze, zeytin, maydanoz yerim. Bazen de haşlanmış yumurta yerim.

Hello from the first day of the 7-day adventure. 🤗
How are you? I'm generally fine these days, but I'm starting to feel much better, especially thanks to this 7-day adventure. The idea of writing something every day is pretty cool. I hope you enjoy this 7-day adventure and share something about yourself with us.
Today I'm going to share something about how I spend a day in general here and I can talk about some of my thoughts as well. I don't usually wake up very early in the morning. In fact, I always complain about not waking up early. But I still wake up at around 9 or 10 the next day. After I wake up, I go and drink a few glasses of water. Sometimes I drink at least 1 liter of water. Because I am a person who really likes to drink water. I have breakfast about 2 or 3 hours after waking up. I have a late breakfast because I only want 2 meals a day. Most of the time in the morning I eat raw vegetables, olives, parsley. Sometimes I eat boiled eggs.

Kahvaltıdan sonra da genelde yeşil çay ya da Türk Kahvesi içerim. Bazen de siyah çay içerim. Ama son zamanlarda bir doktor bana yeşil çayın karaciğer enzimlerini yükselttiğini söyledi. Bundan dolayı artık daha az yeşil çay içiyorum. Geçen hafta kan vermeden bir gün önce karaciğer enzimlerim gerçekten çok yüksek çıkmıştı yeşil çay içtiğim için. Aslında bir iki bardak içseydim iyiydi ama ben bir demlik yeşil çay içmiştim. 😂 Bu da geçen ay bir markette bulduğum zümrüt yeşil çay.

After breakfast, I usually drink green tea or Turkish Coffee. Sometimes I also drink black tea. But recently a doctor told me that green tea raises liver enzymes. Because of this, I drink less green tea now. The day before I gave blood last week, my liver enzymes were really high because I drank green tea. Actually, it would be nice if I had a glass or two, but I had a pot of green tea. 😂 This is the emerald green tea I found in a market last month.

Çay ya da kahve içtikten sonra genelde bilgisayara geçiyorum ve yazılım, programlama ile ilgili bir şeyler araştırmaya ve yapmaya başlıyorum. JavaScript, HTML ve CSS konusunda çok meraklıyım. Geçen sene C# öğreniyordum. Unity üzerinden oyun yazmak için biraz C# öğrendim. Ama daha sonra C# öğrenmeyi bıraktım ve son zamanlarda JavaScript ekosistemine daha çok meraklanmaya başladım. Çünkü kütüphane olarak çok daha fazla kaynak var. Ve dünyada en çok kullanılan programlama dillerinden birisi JavaScript.

After drinking tea or coffee, I usually switch to the computer and start researching and doing something about software and programming. I am very curious about JavaScript, HTML and CSS. I was learning C# last year. I learned some C# to write games on Unity. But then I stopped learning C# and recently I've become more interested in the JavaScript ecosystem. Because there are many more resources as a library. And one of the most used programming languages in the world is JavaScript.

Genel olarak günde bir ya da iki saati Hive' da zaman geçiririm. Bazen 3 saat ya da daha fazla bir süre bile geçirebiliyorum Hive' da. Bazen de bu şekilde çikolata olursa yerim ama son bir yıldır çok nadiren çikolata yiyorum. Özellikle bir şeyler yazdığım günlerde. Film analizleri yazarken çok fazla zaman harcamam çünkü filmlerin detayları aklımda kaldığı için. Ama kendimden bir şeyler bahsetmek istediğim zamanlarda ve bu konuda bir şeyler yazmaya başladığımda gerçekten uzun sürer çünkü bazen düşüncelerimi toparlamak konusunda sorunlar yaşıyorum. İnsan gün içinde kafasında yüzlerce şey düşününce ve bir o kadar da hayal kurunca ne yazacağına şaşırıyor tabii.

I usually spend an hour or two a day in the Hive. Sometimes I can even spend 3 hours or more in Hive. Sometimes I eat chocolate like this, but I have rarely eaten chocolate for the past year. Especially when I'm writing something. I don't spend a lot of time writing movie analysis because I remember the details of the movies. But when I want to talk about myself and start writing something about it, it takes a really long time because sometimes I have trouble getting my thoughts together. Of course, when a person thinks about hundreds of things in his head during the day and dreams as much, he is surprised at what he will write.

Her gün kesinlikle dışarıda 15 dakika bir olsa yürüyüş yaparım. Çünkü evde sürekli oturunca akşama doğru kötü hissetmeye başlıyorum. O yüzden akşamları dışarı çıkıp yürüyüş yaparım. Genelde oturduğum yere yürüyerek yarım saat uzaklıktaki ormana kadar yürüyorum ve ormanda da 10 dakika dolaştıktan sonra tekrar eve dönüyorum. Genelde 1 saat dışarıda yürüyüş yaparım.

I would definitely take a walk outside for 15 minutes every day. Because when I sit at home all the time, I start to feel bad towards the evening. That's why I go out for a walk in the evening. I usually walk to the forest, which is half an hour away from where I live, and after walking around the forest for 10 minutes, I return home. I usually take a walk outside for an hour.

Gece eve gelince annemler yemek yapmış oluyor. Genelde baklagil türü yemekler yapıyor annem. Eskiden çok fazla bulgur ya da pirinç yapardı ama ben bu duruma bir müdahale etmek zorunda kaldım çünkü annem şeker hastası ve bu tür yemekler ona zararlı. Birkaç gün önce annem içli köfte yapmıştı. İçli köfte ve turlu gerçekten çok lezzetli olur.

When I come home at night, my parents cook dinner. My mother usually cooks legumes. She used to make a lot of bulgur or rice, but I had to intervene because my mother is diabetic and this type of food is harmful to her. A few days ago, my mother made stuffed meatballs. Kibbeh and turlu are really delicious.

Günlerim genel olarak böyle sıkıcı geçiyor. Aslında IT alanında bir iş bulabilirsem çalışmayı çok istiyorum. En azından biraz deneyim olsun çok istiyorum çünkü yazılım işini gerçekten çok seviyorum ve bu konuda bir şeyler yapmak için çok uğraşıyorum.

İyilikle kalın!

My days are generally boring like this. In fact, I would love to work if I could find a job in IT. I really want to have at least some experience because I really love the software business and I'm trying very hard to do something about it.

Stay with Peace!

Sort:  

Gerçekten bu 7 Günlük Serüven başlığı altında yazı yazmak çok keyif verici. Bu etkinliği oluşturduğunuz için size teşekkür ederim. 😊
Kendinizi çok güzel anlatmışsınız.

Bunun keyif verici olduğunu düşünmenize çok sevindim. Teşekkür ederim.
İlk yazınızda bence siz de çok iyi anlatmışsınız. 😃
!PGM

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @mehmetfix

remaining commands 2

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


Congratulations @mehmetfix! You have completed the following achievement on the Hive blockchain And have been rewarded with New badge(s)

You have been a buzzy bee and published a post every day of the week.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out our last posts:

HiveBuzz supports meetups of the Hive Austrian Community in Graz
Our Hive Power Delegations to the December PUM Winners
Feedback from the January Hive Power Up Day
The Hive Gamification Proposal Renewal
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!

Güzel bir başlangıç yapmışsın haftaya ve etkinliğe Mehmet. 🌸 Fotoğraftaki kedi kim? Tanıdık gelmedi bana da 😄 Yemekler çok iştah açıcı görünüyor. Özellikle brokoli tabağını çok beğendim. Ellerine sağlık. Devamını bekliyoruz.

Ikea' ya gittiğimizde metroda bu kedinin fotoğrafını çekmiştim. Normalde hep Duman' ın fotoğrafını paylaşırdım ama uzun zamandır görmüyorum onu 😊
Evet ya keşke hep öyle brok0li karnabahar yesem 😃
!PGM !LUV

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @mehmetfix

remaining commands 1

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


Bu yedi gün düzenli yazma fikri gerçekten çok iyi oldu. Hem daha samimi ve kendinden bahsedilen yazılar okuyoruz hem de daha düzene giriyor bir şeyler..
Ellerine sağlık, ormana bu kadar yakın olman da ne şans 🤗

Evet her şeyin düzene girmesi açısından bence çok güzel oldu.
Ve sana da çok teşekkür ederim çünkü bu fikrin kaynağı sensin 🤗
!LOLZ !LUV

I slept like a baby last night.
I woke every two hours and cried.

Credit: reddit
@sudefteri, I sent you an $LOLZ on behalf of @mehmetfix

Delegate Hive Tokens to Farm $LOLZ and earn 110% Rewards. Learn more.
(1/1)

Nice day you have , you live in healthy way, healthy Cook , healthy drink, a walk, great life

Yes definitely.
It would be great for me if it was like this every day.
!LOLZ

It means you don't do that everyday, do you?

Oh yes unfortunately. I don't do this every day.
Sometimes I eat different things.
Just like an egg, cheese...

Posted via D.Buzz

 2 months ago  

Kendinizi bilgisayar yazılımlarında geliştirmeniz çok güzel. 👌🏻

Anneniz yemekler konusunda çok dikkat etmeli, çünkü özellikle pirinç şeker hastaları için en büyük tetikleyicilerden biri diye biliyorum. 😑

Evet umarım daha çok geliştirebilirim kendimi ya 😃

Anneme ne kadar yeme desem de sürekli ekmek yiyor ya o çok kötü işte 😣
!PGM

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @mehmetfix

remaining commands 0

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


 2 months ago  

Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum. Umarım anneniz iyleşir🌸💐🌼💮🌺

Çok teşekkür ederim.
Umarım iyileşir bu benim de en çok istediğim şey ya.

Posted via D.Buzz

İyi ki bu etkinliği başlatmışsınız. Doya doya okuduğum serüvenlerden biri de sizinki.

Ormanın size bu kadar yakın olmasına çok sevindim. En güzel aktivite yürüyüş sanırım.

İçliköfte canım çekti. Bu serüven beni acıktırdı diyebilirim. Ellerinize sağlık. :)

Yazımı beğendiğin için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum. 😀
Evet ev hem ormana hem de sahile yakın. Bu konuda şanslıyım. !LOLZ

Posted via D.Buzz

Birkaç gün önce annem içli köfte yapmıştı. İçli köfte ve turlu gerçekten çok lezzetli olur.

Ay Bahriyeciğim de çok güzel içli köfte yapar. Ama turşuyla birlikte denemek aklıma gelmedi.

Günlerim genel olarak böyle sıkıcı geçiyor.

Asko sen de sıkıcısın zaten. Seni eğlenceli yapan hayatındaki insanlar. Meselaaaaa B E N 🌸.

Ay Bahriyeciğim de çok güzel içli köfte yapar. Ama turşuyla birlikte denemek aklıma gelmedi.

Bir gün çağırmadın şu arkadaşını da Bahriyenin içliköftesini yemeye sonra da bir güzel Türk kahvesi içmeye seni nankör 😒 İşte sen böyle bir arkadaşsın kendini hemen belli ediyorsun hemmen

Asko sen de sıkıcısın zaten. Seni eğlenceli yapan hayatındaki insanlar. Meselaaaaa B E N 🌸.

Yoo ben Aleynayla daha çok eğleniyorum?

Yoo ben Aleynayla daha çok eğleniyorum?

Kötü haber o senle hiç eğlenmiyo

Sana kötü haber. Aleyna beni senden daha çok seviyor 😒😂

O yüzden yarın benle pasta kesmeyi tercih etti cnm ağla

Canım benim ben gelmiyorum ki çünkü bana kaptırırsın diye 😀

Posted via D.Buzz

Benim HIVE günlük 3 saati geçiyor galiba, iyice bağımlı olduk :)

Evet bence de öyle.
Geçen yıl Splinterlands oynadığım zamanlarda 4 saatten bile fazla olurdu 😂
!PIZZA

Posted via D.Buzz

Bu etkinliğe öncü olduğun için başka postta sana teşekkür etmiştim ama burada tekrar edeyim. Benim ilgimi çeken kısım yazılıma merak salman oldu. Oyun yapma düşüncem benim de vardı ama şu an onu rafa kaldırdım ve Java öğrenmeye başladım. Her konuda kendimi geliştirmem gerektiğini hissediyorum, bazen beynim patlayacakmış gibi hissettiğim oluyor ama sınırları zorlamadan insan kendini geliştiremezmiş 😅

Javayı tam olarak neden öğreniyorsun peki? Java ile ne tür şeyler yapmayı düşünüyorsun?
Ben JavaScript tercih ettim ya daha büyük bir ekosistem ve daha çok kütüphane. 😊
Çok kapsamlı ve güzel bence. Özellikle React ve Node.js üzerinde bir şeyler yapmak istiyorum ben ya.
!LOLZ

İş konusunda bana avantaj sağlayacağını düşünüyorum, onun dışında henüz proje geliştirmeye başlamadım. İleride karar vereceğim neler yapacağıma. Ama zaten kotlin'le proje de geliştirmiştim daha önce. Belki bir mobil uygulama geliştirebilirim.

Kotlin dışında neler biliyorsun peki?

Posted via D.Buzz

 2 months ago (edited) 

Java, C#, C++, HTML. Çoğu temel seviye ama kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Bana önerebileceğin bir şey var mı peki? Yapsam güzel olabilecek bir şey mesela

Posted via D.Buzz

Yani bunu ne anlamda sorduğunu bilmiyorum. Öğrenmek için dil mi soruyorsun?

Yay! 🤗
Your content has been boosted with Ecency Points, by @mehmetfix.
Use Ecency daily to boost your growth on platform!

Support Ecency
Vote for new Proposal
Delegate HP and earn more

Your life doesn't look boring to me. It's nice to eat lots of veggies too! Learning some programming looks pretty interesting, well, but maybe I am too late to learn it. My nephew is interested in learning it, so I hope I can give some tips about it to him. 😄🙌
🥦 !PGM !pizza 🥦

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @mizuosemla

remaining commands 8

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


Ah yes indeed some days are not boring at all.
Especially when I drink coffee with my friends.
!PIZZA

Posted via D.Buzz