Ірга або ж коринка - чудові ягоди для очищення вашого організму

in QUAC4 years ago

коринка 1.jpg

У мене в саду почала дозрівати ірга. Ця рослина практично невідома на наших теренах і мало де росте, наприклад я зустрічала іргу у себе в саду, у тієї жіночки, яка поділилася зі мною саджанцями і ще в одних знайомих. Це можна порівняти із частотою вирощування лохини, ягоди якої дуже схожі із плодами ірги і недосвідчені люди можуть дуже легко їх сплутати, коли вони знаходяться не на своїй материнській рослині. Проте насправді ірга і лохина навіть не споріднені види. Далеким родичом ірги є яблуня, а лохина є спорідненою до чорниці, її навіть називають крупноплідною чорницею, але це поширене помилкове твердження.

На відміну від України, в Канаді ірга є дуже поширеною культурою і її вирощують у промислових масштабах. Саме звідти набув поширення сорт Ірга канадська (Amelanchier canadensis), але у мене, схоже, не цей сорт, бо він росте до 8 метрів у висоту як чагарник або ж деревце. Мої ж деревця за 5 років виросли у мене десь до 2,5 метрів, це радше Ірга звичайна або ж круглолиста (Amelanchier ovalis), хоча я не впевнена, вони дуже схожі на фото, а інших джерел для порівняння я не маю.

Ірга любить сонячні, яскраво освітлені місця, тоді вона тішитиме вас рясними, приємними на смак темно-синіми ягодами розміром 7-10 міліметрів. Недозрілі до кінця ягоди (як на моїх фото) мають червонуватий колір і є трохи терпкими.
коринка 2.jpg

Власне латинське найменування «ірга» має прованське чи кельтське походження і означає «приносити мед». Мені подобається ще одна українська назва ірги – коринка. Це звучить дуже поетично – коринковий смак! 😌 В Англії іргу називають тіньовою або червневою ягодою, в Канаді поширена індіанська назва – саскатун. Ще в англомовній традиції поширеною є назва Serviceberry – корисна ягода.

А корисною ірга є через велику кількість пектинів та клітковини у її ягодах, що покращує процес травлення і виводить з організму солі важких металів. З вітамінів у коринкових ягодах слід присутній вітамін С та вітаміни групи В.

Ми переважно їмо іргу свіжою, коли вона дозріває, цей найефективніший спосіб очистити свій організм, а ще додаємо до літніх компотів. Кажуть, що дуже смачним є варення з ірги та вино, але на наших деревцях поки не достатньо ягід для цього.

коринка 3.jpg