Міні-серіал «Ломка» (Mini series "Dopesick», 2021)

in Team Ukraine2 years ago

Якось у розмові зі своїм фітотерапевтом я порушила тему сучасної фармацевтики. І в кінці нашої жвавої дискусії він підсумував наступне: «Безперечно, фармацевтичні препарати здатні тримати людей «на плаву» й довгий час подовжувати їм життя. Але для багатьох вони стають своєрідним щоденним «наркотиком», на який люди підписуються добровільно, прирікаючи власне здоров'я на поступовий занепад, а фармацевтичний бізнес на процвітання».

Це, звісно, думка фахівця, який має інший підхід до лікування. І ви можете її не поділяти. Але я вирішила використати її як невеличку преамбулу до міні-серіалу «Ломка», в якому проблема страшної залежності від медичного препарату поставлена досить гостро. Після перегляду серіалу я в черговий раз замислилася над питанням «охорони здоров'я». Бо, як на мене, ці два слова починають віддалятися одне від одного, а в окремих випадках стають несумісними, як, зокрема, і в цій 8-епізодній драмі.

MV5BZTc5NmU1YWUtMzgxNC00YmVmLTk1MDYtNjlkNjQwZGVjMTIzXkEyXkFqcGdeQXVyMDM2NDM2MQ@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

У міні-серіалі «Ломка» від HULU ідеться про опіоїдну епідемію в США, пов'язану з фармакологічною компанією Purdue Pharma. Ця компанія, яка по суті є великим родинним бізнесом, винайшла «чудодійні» пігулки Оксиконтин, які начебто мають рятувати людей від болю. Та насправді Оксі (так його називаються пацієнти), калічить людські долі, оскільки ті, хто почали його приймати за медичним призначенням, стають наркозалежними. Але Purdue Pharma закриває на це очі, і усіляко ухиляється від прямих доказів побічних ефектів від препарату, бо її мета — якнайшвидше просунути Оксиконтин серед лікарів, аби ті призначали його своїм пацієнтам за першої ж нагоди. Бо для фармацевтичного гіганта понад усе важить не людське здоров'я, а мільярдні прибутки.

Від успішних продажів дозування препарату збільшують врази, бо багаторівневий маркетинг невпинно працює. Ба більше, новий бізнес-план передбачає виготовлення Окситантину для дітей, а дорослим рекомендують приймати його пожиттєво. І фарма-магнати без будь-яких докорів сумління ідуть на це, бо зламані, понівечені долі простих людей багатіїв не обходять. Небайдуже лише принциповим помічникам прокурора штату, які розпочинають розслідування справи. Та воно триватиме роками, позаяк судова система й впливові зв'язки Purdue Pharma ставатимуть їм на заваді й чинитимуть жорсткий опір.

В основу серіалу покладена книжка американської журналістки Бет Мейсі «Ломка: дилери, лікарі та фармацевтичні компанії, які узалежнили Америку» / «Dopesick: Dealers, Doctors and the Drug Company that Addicted America» by Beth Macy (2019).
Майкл Кітон, який грає лікаря Семюеля Фіннікса, Кейтлін Дівер у ролі Бетсі Маллум — молодої дівчини, яка померла від Оксі, та Пітер Сарсгаард у ролі помічника прокурора Ріка Маунткасла справляють дуже сильне враження. Та в цьому серіалі мене найбільше пройняла не так гра акторів, як щире співпереживання й чуйне ставлення до простих людей, яких так болюче й драматично торкнулася опіоїдна криза.

Sort:  

Щось схоже я відчувала під час перегляду «Темні води» (англ. «Dark Waters»). Там те саме, але про виробництво тефлону. Що цікаво, ця проблема актуальна і досі, уже 20 років йдуть суди. А в Україні про неї (проблему) взагалі не підозрюють.

"Темні води" — це жесть. Я після його перегляду день не спала, бо дуже зачепило. А потім перечитала все, що змогла знайти в інтернеті. Те, що тефлон уже знаходять у людській плаценті, в крові риб і тварин арктичних вод, свідчить про одне — ми приречені. Але в нас народ не надто переймається такими проблемами.

Я на тому тижні випадково включила "День" чи як те шоу на 1+1, і там "експерт-хімік" розвінчував міфи про тефлон. Так от - ні слова про те, що цей чудо-матеріал, який ні з чим не вступає в реакцію, він тупо не розкладається ніколи. І проблеми з пластиком нервово курять. Цікаво, що про цю історію згадав не він, а ведуча, без деталей правда, а він спершу сказав, що не чув, а потім таким зневажливим тоном - а, та це вони там воду забруднили, але типу вже все, проблема вирішена.

Це дійсно мрак.

Якщо поглянути на щорічні прибутки DuPont, американської хімічної компанії, яка пов'язана з виробництвом тефлону, то зрозуміло, що вона ще дисятиліттями виплачуватиме компенсації постраждалим. А так, тефлон вже є скрізь, і ми нікуди від нього не втечемо. Одним словом, печалька.

Congratulations @ganya.grak! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You received more than 2000 upvotes.
Your next target is to reach 2250 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Check out the last post from @hivebuzz:

Hive Power Up Month - Feedback from Day 21

Нарешті і ми добрались глянули цей серіал. Супер. Звичайно, тема важка, співпереживаєш героям. Але такі фільми потрібно дивитися, щоб трохи люди вмикали голови перед походом до аптеки, а не купляли все підряд що "рекомендують" чи рекламують.