Фестиваль сучасної імпровізаційної музики "JazzBez" у Тернополі

in Team Ukraine5 months ago

Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez є одним із наймасштабніших за територією поширення джазовий фестиваль Європи. Цього разу він проходив у Тернополі і став 17-м таким фестивалем у цьому прекрасному місті із 2006 року. Винятком був лише минулий, 2022 рік, коли через повномасштабне вторгнення росії в Україну було вирішено не проводити фестиваль у цілях безпеки. Цьогоріч організатори все ж таки вирішили організувати захід, хоча і в скороченому вигляді. Адже учасники фестивалю - також і міжнародні виконавці, а це дасть змогу додатково привернути увагу інших держав до війни в Україні.

0.jpg
джерело

В рамках фестивалю 7 грудня відбувся майстер-клас для дітей внутрішньо-переміщених осіб у креативному кластері «Na пошті». Так, було проведено безкоштовне музичне заняття для дітей віком 5 - 10 років. Для реалізації задуму була запрошена львівська диригентка Ірина Вакуліна.
А в суботу, 9 грудня, в обласному драмтеатрі відбувся джазовий концерт. Справжньою зіркою фестивалю став вихід на сцену Рея Брауна-молодшого з колективом.

00.jpg
джерело

Єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна хоча і виріс в оточенні 'джазових титанів' гатунку Френка Сінатри, але він зумів знайти свій джазовий шлях. Його манера виконяання, поведінка на сцені, стилістика творчості продовжує традиції своєї визначної родини на високому рівні.
Рей Браун-молодший виступив і з українськими музикантами, - контрабасист Андрій Арнаутов, саксафоніст Михайло Євтушенко та Леонід Петкун на барабанах мали щасливий випадок зіграти разом із відомим джазово-блюзовим співаком.

Другою зіркою фестивалю стала група Spinifex із Амстердаму. Напрям їх творчості критики визначають як «суміш авангардного року та вільного панк-джазу». Самі ж музиканти бачать цей напрямок як «виклик у справі перетину стилістичних бар'єрів». Бар'єри ними таки насправді перетинаються, а часто навіть просто знищуються.

Як і всі культурні події, що проходять під час війни, "JazzBez" виконує підтримуючу ЗСУ функцію : частина коштів від продажу квитків буде спрямовано на допомогу нашим військовим.