Zdravím přátelé v tomto článku si řekneme druhy klič, který nám brání v dosaženi úspěchu ve finanční sféře. A nemůže to byt nic jiného než FINANČNÍ GRAMOTNOST - to znamená jak umíme zacházet se svými financemi. Obecně se dá říct, že úroveň finanční gramotnosti je v Česku velmi nízká. Samozřejmě není to jen v Česku je to celosvětový problém populace a není se čemu divit svoji vinu z části na tom má tento system. Ve škole nás tyto důležité věci nenaučili nikdo nám neřekl nic o finanční gramotnosti. Naši rodiče to ve většině případů taky nevěděli a řešili své finanční problémy a nedostatek financi přesčasy v práci, půjčky, hypotéky atd. Což je to absolutně nejhorší východisko jejích problému.
Od malička své ukotvení v domnění, že peníze lze vydělávat jen tvrdou práci, musíme pracovat co nejvíce hodin, bez práce nejsou koláče a podobně. Slýchávali jsme to od svých prarodičů, rodičů, ve škole, system nám to všude předkládá tak není divu, že jsme to nakonec přijali a jednáme podle tohoto modelu myšlení. Tento modle myšlení je typicky pro chudé lidi, kteří vydělávají jen na své přežiti a žiji z měsíce na měsíc, ale také i pro střední vrstvu lidi v oblastí financi.
Důležité je si uvědomit, že tento model myšlení vám nijak nepomůže zbohatnout ani byt úspěšný ve světě financi, ale naopak znemožni vám cestu k úspěchu. Nikdy nikdo nezbohatl tvrdou prací ani x hodinami v práci, mám na myslí lidi kteří vydělávají miliony a víš. Bohatství je stav myslí. Kdo chce byt bohaty musí splnit dvě věci: Ovládat finanční gramotnost pochopit jak funguji peníze a ta druhá je určitý způsob myšlení.
Práce je pro otroky: Většina lidi vyměňuje svůj životní čas za peníze, tzn. chodí do práce,kde tráví x hodin času denně a za to jsou odměnění penězi. Mě osobně tohle přijde jako otroctví kdo by chtěl mít práci kde, musí byt včas každý den, musí dělat minimálně 8 hodin denně, musí makat minimálně od pondělí do patku, nemůže odejít dřív z práce, musí dělat to co šéf řekne atd, tohle mi nepřijde jako svoboda, ale spíše jako otroctví. Jsme přesvědčení, že poslaní člověka, poslaní duše je tvořit dělat co ho baví dělat co chce, kdy chce, jak chce a hlavně byt svobodny. Problém je, že tohle se moc nepodobá dnešnímu zaměstnaní.
Pasivní příjmy: pasivní příjem znamená to, že člověk nesměňuje svůj čas za peníze a taky nepracuje pro peníze, ale peníze pracují pro něj. Pasivně vydělávat peníze znamená, že nemusím pracovat můžu byt rok na dovolené a když se vrátím moje příjmy jsou pořad stejné nebo vyšší. Pasivní příjmy jsou cesta k bohatství, štěstí a spokojenému životu. Člověk, který má pasivní příjmy má neomezeny čas na rodinu, na sebe, své zájmy, muže tvořit, cestovat atd. Prostě a zkratka nemusí už nikdy řešit peníze a stres okolo finančních záležitosti peníze pracuji pro něj a ne naopak.
Jsou investice k něčemu? Investice jsou prakticky druhem pasivních přijmu než , aby jste měli přebytečné peníze na učtu v bance, nebo spořícím učtu raději je investujete někde, kde vám vaše portfolio roste. Každý bohaty člověk investuje a množí své portfolio a tím si vytváří pasivní příjmy. Investovat lze například: do nemovitostí, ale zde musíte mít dost velký kapitál. Přínosnější je investovat peníze do akcii nebo opci, dále je to zlato, stříbro, dluhopisů (cenné papíry), podílové fondy a samozřejmě nejlepší způsob investovaní v dnešní době jsou kryptoměny.
Pokud chcete zbohatnout je nejlépe vytvořit si svůj vlastni byznys, firmu, značku a začít podnikat hlavně nezapomeňte byt kreativní. Pokud budete pracovat pod někým to znamená v roli zaměstnance, tak určitě není šance zbohatnout budete směňovat svůj čas za peníze a nebudete svobodní. Dneska je cela řada možnosti jak a v čem začít jednoduše podnikat, vytvářet si pasivní příjmy, investovat nikdy to nebylo jednodušší než v dnešní době. Nezapomeňte se neustále vzdělávat, investovat do sebe. Pokud chcete zbohatnout musíte změnit především své myšlení.
Kryptoměny mají svou budoucnost, jen kdyby mezi těmi asi 1600 kryptoměnami nebyly ty podvodné. Takže investice je vhodná, pokud ji nedáš na podvodnou kryptoměnu...
Tak ono není těžké si vybrat kdyptoměnu s potenciálem když člověk si udělá vlastní průzkum ví na co se zaměřit a investuje do dobrých a známých projektu. Například bitcoin, ethereum, neo, eos, omisego, stratis, cardano, litecoin, iota, ontology, icon, neblio, nano a spol jsou projekty, které určitě nejsou podvodné a mají opravdu velký potenciál. :)